Česká (a moravská) města

28. srpna 2008 v 17:37
Tak, jak jsem slibovala. Dneska pouze doplním krátkou informaci o českých městech. 30. března jsme s Kubou navštívili Kolín. Další den jsem měla odevzdávat bakalářku, a protože jsem ji nechtěla zbytečně opravovat k horšímu, rozhodli jsme se, že musíme na chvilku vypadnout, jinak se zblázníme. Kolín je pěkné město, ale bohužel v neděli odpoledne tam bylo úplně mrtvo (což by bylo v Jablonci asi taky :-). Prošli jsme si Karlovo náměstí, koukli na Bartolomějovu katedrálu a centrum (asi 3x) a asi po dvou hoďkách jsme Kolín opustili.
12. června jsem dělala 2., ústní kolo na Fakultu sociálních studií UK. Po pěti hodinách čekání jsem se konečně dostala na řadu (no jo no byla jsem poslední, ale lepší než v Brně, tam jsem čekala okolo 7 hodin), ale udělala jsem ze sebe takovýho blbce (no trochu mi v tom pomohli zkoušející :-), že jsem to musela jít někam rozchodit, tak jsem se rozhodla pro ZOO v Tróji. Musím říct, že je fakt obrovská a vůbec se to nedalo celé stihnout. Ale panáčkující surikaty, tlapkající tučňáci, čůrající tapír, nebo krmení goril nebo hrochů mi pomohlo se trochu odreagovat.
16. června dělal Kuba přijímačky do Olomouce, tak jsem se za ním jela podívat, protože to byla jedna z mých potenciálních budoucích škol. Nezapomněla jsem se samozřejmě mrknout na Katedru sociologie a andragogiky, která samotná mě upřímně vyděsila. Olomouc je krásná, prošli jsme si ty nejznámější památky - Horní náměstí s kašnou, morovým sloupem, radnicí a orlojem, mrkli jsme na město z vyhlídky a stihli jsme i Svatý kopeček. Někde u Svatého kopečku je i Zoo, ale tu jsme pro tenktokrát (stejně jako Klášterní Hradisko) vynechali. Tip na jídlo: na Dolním náměstí je hospůdka, kde dostanete místní speciality, jako např. topinku s tvarůžky.
Nové fotečky najdete v Galerii ve složce Česká republika.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 28. října 2008 v 20:58 | Reagovat

ahoj Marti, a kde jsi nakonec ukotvila?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.