Zkouškové ve Slovinsku

11. ledna 2008 v 22:00
Ahojky, sice bych se teď měla učit, ale nějak na to po dnešku nemám sílu. Takže, ve Slovinsku sice zkouškové oficiálně začíná až příští týden, ale chtěla bych se s vámi podělit o to, co se dělo tento týden. V pondělí byla normálně přednáška na Politiku globalizace, jen jsme tam odevzdávali esej, na které jsem pracovala minulý týden a byla fakt dost náročná. Pro zajímavost, název zněl: "Ptáci budou vždycky lítat: Globální demokracie pro globalizaci".
V úterýjsme měly prezentaci (náš tým: já, Dáša a Richarda, Německo) na Angličtinu pro sociology. Prezentovaly jsme projekt: Jsou mladí Slovinci xenofobní?, na kterém jsme pracovaly v prosinci. Dostaly jsme 8 (na stupnici 10-6 prošel, 5-1 neprošel), což není špatné, ale ty řeči... Byly nám vytýkány gramatické chyby, výslovnost, provázanost textu, ... Kdybychom nebyly Erasmus, měřil by se nám čas a tím pádem, kdybychom nebyly Erasmus, dostaly bychom 4. Tato hodina se křížila s extra hodinou Nový politický charakter, kterou míváme normálně v pátek, ale protože se nestihlo všechno probrat, tak byla přidána. No nějak nezbyla síla a čas tam zajít.
Ve středu se byly prezentace na Informační kulturu a subkulturu. Hodina trvala klasicky 120 minut (bylo přislíbeno, že to bude dvojnásobek, aby se vše stihlo, ale pan Trček musel jaksi odejít), ale chtělo nás prezentovat 20 dvě věci, takže se to prostě nestihlo. No tak se udělala hodina navíc ve čtvrtek, jenže pan Trček měl čas opět pouze hodinu, takže všichni své pracně udělané prezentace museli hodně zkrátit. Každej holt není organizační typ... Ale aspoň nám to všem dal, teda aspoň doufám.
A konečně pátek. Hodina začala v 10:30. Byly ohlášny 4 prezentace. Nakonec jich bylo asi 7. Normálně to míváme do dvou. Muselo se prodlužovat. V tři nás vyhodili z učebny. Museli jsme se stěhovat do jiné. Prezentace trvaly do šesti. Pak byla zkouška. Byla po skupinách, ve kterých se dělaly prezentace, protože se naši dva učitelé ptali na tu prezentaci a na texty, které jsme si před Vánoci nestihli vyzvednout z kopycentra. Byly 3 skupiny. My jsme šli poslední. Byli jsme tam do půl osmé. Zkoušku nám skoro nedali, protože jsme nedokázali dokázat, že jsme ty texty četli. Až pošleme práci, tak se dozvíme známku. Kdybychom neodjížděli, tak nás asi vyhodí.
Tak já se jdu teda učit no, ... V pondělí a v úterý mám totiž zkoušku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.