Týden srazů

7. prosince 2007 v 21:33
V pondělí se konal první sraz na Ekonomické fakultě, pro slovinské studenty byly připraveny prezentace zemí, kam by mohli vyjet, nás se týkala spíše venkovní část s hudbou, svařákem a klobáskama. :-) Večer jsme se vydaly do centra podívat se na poprvé rozsvícenou vánoční výzdobu. Originalitu můžete sami posoudit na fotkách. Já osobně jsem si na to musela nejprve zvyknout. Večer jsme opět zašli do Parlament Pubu, tentokrát se našeho setkátní účastnil i koordinátor z Pardubic Michal Rolčík, který sem pracovně přijel.
Ve středu jsme se šly podívat do města, jak se slaví slovinský Miklavž. Celé náměstí bylo přervané rodiči s dětmi, mezi nimiž projíždělo auto, ze kterého čerti rozdávali pytlíky s dárky. Soubor dětí oblečených jako andělíčci dotvářel atmosféru koledami. Mikuláš se tu vyskytoval pouze jeden a zahlédnout ho v tom davu bylo opravdu umění. V 19:00 jsme měli sraz na Fakultě sociálních studií, všichni současní, minulí i budoucí Erasmus. Já osobně jsem zaznamenala jen pár lidí od nás z kruhu a několik Slovinců. Profesor Debeljak (z jehož hodiny jsme poprvé utekly a radši si ji nezapsaly) se s námi podělil o slovinskou historii a pár svých básní, které stvořil osamocen v New Yorku. Je mi líto, že se s vámi nemohu podělit o jeho přednes, ale vězte, že nezůstalo jedno oko suché (bohužel smíchy). Poté se nám představil slovinský folklorní soubor se svými tanci. Po kulturním zážitku na nás čekalo občerstvení v podobě džusů a pečiva. Pak jsem utíkala na taneční, kde jsme se učili cha-chu v kruhu s výměnou partnerů.
Ve čtvrtek nás pozvala česká ambasáda. Sešlo se tu asi 36 Čechů studujících ve Slovinsku, jestli jsem dobře počítala. Paní velvyslankyně byla velmi příjemná. Opět jsme dostali pohoštění, včetně české plzničky. Setkali jsme se tu s lidmi, kteří studují v Mariboru, a pak jsme je trošku protáhli Ljubljanou. Na oplátku nás pozvali do Mariboru, tak snad se tam stiheme podívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lenka lenka | 10. prosince 2007 v 11:48 | Reagovat

Marti, konecne me zase neco po delsi dobe potesilo a rozesmalo. Jen tak dal.. L.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.